Jak skutecznie dbać o włosy latem?

Zarówno zima, jak i lato są trudnym okresem dla włosów. Samo umycie włosów okazuje się być niewystarczające do zapewnienia ich adekwatnej ochrony przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Kąpiele w jeziorze czy w morzu, wystawianie włosów na ostre promienie słoneczne, podmuchy wiatru i kontakt z piaskiem – wszystko to może przyczynić się do pogorszenia kondycji włosów, jeśli nie będziemy ich odpowiednio pielęgnować i ich nie zabezpieczymy.

Pielęgnacja włosów latem

Wygrzewanie się w promieniach słonecznych i pluskanie w ciepłej wodzie z całą pewnością jest czymś przyjemnym, ale niekoniecznie korzystnym dla włosów. Bardzo łatwo o ich przesuszenie, łamliwość, kruchość, utratę blasku, szorstkość, elektryzowanie się i problemy z ułożeniem fryzury. Podstawą jest dobranie odpowiedniej pielęgnacji do pory roku i warunków pogodowych. Zacząć należy oczywiście od wyboru dobrego szamponu do włosów. Powinien zawierać substancje nawilżające takie jak kwas hialuronowy, pantenol, mocznik. Mile widziane są w składzie olejki, aloes i kolagen. Latem świetnie sprawdza się mgiełka chroniąca włosy. Może być też w formie sprayu. Tego typu kosmetyki zabezpieczają włosy przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, które ma negatywny wpływ na kondycję i wygląd kosmyków. Jeśli nie zadbany o ich odpowiednią ochronę, staną się kruche i łamliwe, pozbawione blasku, z wyblakniętym kolorem. Promienie Słońca to nie jedyny problem. Jest nim też woda morska, a konkretnie zawarta w niej sól. Pod jej wpływem włosy zaczynają pęcznieć, a łuski rozchylają się.

Regularnie warto stosować olejki do włosów, które odżywią je, wzmocnią i zwiększą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Olejki zaleca się wcierać w końcowi po każdym myciu. Dodatkowo raz na tydzień zaleca się zrobić olejowanie włosów, czyli na całej ich długości, najlepiej pozostając olej na całą noc na kosmykach, po czym zmywając go rano szamponem. Do wyboru jest wiele olejków kokosowy, jojoba, arganowy, ze słodkich migdałów, oliwa z oliwek. Można zdecydować się również na mieszkankę olejków. Odżywka i maska do włosów to obowiązkowe pozycje, jeśli mają one być w dobrej kondycji, lśniące, miękkie w dotyku, sprężyste. Zadaniem tego typu kosmetyków jest przede wszystkim ich regeneracja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *